2023-05-19

Aktualijos

Dalintis:

Kaip parengti verslo planą investicinei paskolai gauti?

Dauguma verslininkų puikiai žino, jog kone geriausias būdas auginti verslą stabiliai ir be didelių rūpesčių gali padėti lanksti investicinė paskola. Pastaroji suteikia galimybes prireikus pirkti ar statyti nekilnojamąjį turtą ar žemę, įsigyti reikiamos įrangos, plėsti ūkį ar atnaujinti autoparką. Savaime suprantama, paskola investicijoms yra verslo paskolos tipas, todėl rengiantis teikti paraišką būtina turėti kruopščiai parengtą verslo planą, kuris įrodytų jūsų poreikį bei tikslus. Pirmąsyk ruošiantis pasinaudoti paskolos suteikiamomis galimybėmis natūraliai kyla klausimas – o kaip parengti verslo planą, kad tikrai gaučiau reikiamą sumą investicijoms? UNO.lt specialistai dalinasi patarimais, padėsiančiais tiek verslo naujokams, tiek jau patyrusiems.

Keturių žingsnių taisyklė

Gana griežtos paskolų verslui išdavimo taisyklės neretai baugina pradedančiuosius verslininkus, tačiau kreipiantis dėl investicinės paskolos pakanka gerai paruošti „namų darbus“ – kruopštus poreikių bei situacijos apgalvojimas padės jaustis užtikrintai susitikus su kreditoriumi. Specialistai pataria kreipiantis dėl finansavimo pasirūpinti šiais keturiais faktoriais:

 1. Nuspręskite, kokio dydžio suma jums reikalinga ir kaip paskirstysite gautas lėšas.
 2. Išsinagrinėkite kreditorių paskolų teikimo sąlygas bei reikalavimus ir išsirinkite jums priimtiniausią ir pigiausią variantą.
 3. Peržiūrėkite ir įvertinkite savo kredito istoriją, metinę pajamų deklaraciją, rekomenduotina pasiruošti pusmetines ar ir ketvirtines finansines ataskaitas.
 4. Kreipkitės į kreditorių turėdami visus jo reikalaujamus dokumentus.

Pirmas žingsnis. Kreipiantis dėl paskolos neabejotinai sulauksite klausimo „Kodėl jums reikia finansinės pagalbos“? Atsakymą, greičiausiai, jau žinote, tačiau verta ir išsamiau apgalvoti poreikius. Kuo konkrečiau kreditoriui apibrėšite tikslą, tuo labiau tikėtina, kad finansavimą gausite be ilgo delsimo. Štai, pavyzdžiui, prireikus lėšų nekilnojamojo turto pirkimui, informuokite skolintoją apie tai, kad stokojate vietos biure arba jūsų gamybinė įranga nebetelpa esamose patalpose. Tikslą svarbu apibrėžti ne vien dėl kreditoriaus intereso – taip patys žinosite konkrečią reikiamą sumą, o išleisdami gautus pinigus neišlaidausite kitoms panašaus tipo investicijoms, kurių plėtros iki šiol nenumatėte.

Antras žingsnis. Verslo finansavimas šiandien turi net keletą sektorių, todėl paskolos galima kreiptis į bankus, kredito unijas, rizikos kapitalo fondus, verslo paskolų ar smulkias paskolas (kreditus) teikiančias bendroves, sutelktinio finansavimo platformas ar bandyti pasinaudoti specialiomis finansavimo priemonėmis, tokiomis kaip „Verslumo skatinimas 2014-2020“.

Kiekvieno sektoriaus atstovai verslininkams kelia konkrečias sąlygas ir reikalavimus. Išsirinkę jums ir jūsų verslui tinkamą skolintojo tipą, paraišką pateikite ne vienai, o kelioms skolintojų bendrovėms.  Pasinaudokite internetinėse skolintojų svetainėse pateikiamais patogiais įrankiais – skaičiuoklėmis, arba tų bendrovių konsultantų paslaugomis ir atraskite ne tik skolintoją, kuris jums suteiks išorinį finansavimą, bet ir tokį paslaugos teikėją, kurio pasiūlytas paskolos verslui variantas bus jums palankiausias. Gavę pasiūlymus, tarpusavyje palyginkite palūkanų normas, išmokų mokėjimo laikotarpį, administravimo mokesčius bei kitus svarbius sutarties sudarymo faktorius.

Trečias žingsnis. Šiame etape itin svarbu kruopščiai peržiūrėti ir kaip galima objektyviau įvertinti savo kredito istoriją bei metinę pajamų deklaraciją. Specialistai taip pat rekomenduoja pasiruošti pusmetines ar ir ketvirtines finansines ataskaitas, kurias galėsite pateikti kaip savo mokumo įrodymą.

 Į ką atsižvelgia skolintojas, vertindamas jūsų mokumą?

Kredito istorija ir finansinės ataskaitos. Savaime suprantama, kiekvienas bankas ir kreditorius finansavimą suteikia tik įvertinęs riziką – visuomet įvertinamas jūsų verslo rizikos laipsnis arba jūsų, kaip verslo savininko, patikimumas. Visus šiuos kriterijus atspindi metinės pajamų deklaracijos, banko sąskaitos kredito istorija, tačiau dar smulkesnė informacija (pusmetinės ar ketvirčio finansinės ataskaitos) gali būti naudinga kilus klausimų ar neaiškumų dėl pirmųjų.

Įmonės ar veiklos vykdymo istorija. Svarbu atminti, kad įprastai bankai ir dideles sumas skolinančios kredito unijos netenkina paraiškos finansavimui gauti, jei norima gauti paskolą praėjus mažiau nei vieneriems metams nuo jos steigimo.

Išmokų mokėjimas. Kreditoriai bei bankai taip pat atsižvelgia ir į jūsų galimybes mokėti išmokas kiekvieną mėnesį. Tam, kad grąžintumėte paskolą, bus nustatyta suma ir terminas sumokėti. Būtinai įvertinkite, ar užteks pajamų paskolai grąžinti, nes kiekviena bendrovė už vėluojančią išmoką skaičiuoja nemažus delspinigius.

Ketvirtas žingsnis. Paskutinė, tačiau ypač svarbi užduotis, kurią privalote atlikti prieš kreipdamiesi į kreditorių, yra reikiamų dokumentų parengimas. Juos privalėsite pateikti konsultacijos metu. Dažniausiai bankai reikalauja šių dokumentų:

 • Užpildyta paraiška verslo paskolai gauti
 • Sutikimas bankui patikrinti jūsų duomenis
 • Galiojantis tapatybę liudijantis dokumentas
 • Jūsų gaunamas pajamas liudijantys dokumentai
 • Įkeičiamo turto vertinimo ataskaita (ne senesnė nei 3 mėn.)
 • Metinė praėjusių metų pajamų deklaracija
 • Ketvirtinės finansinės ir pajamų ataskaitos

Pasiruošę visus šiuos dokumentus bei atlikę jau anksčiau minėtus žingsnius, galite tikėtis gauti investicinę paskolą, kuri patenkins jūsų verslo poreikius bei leis veiklai sėkmingai augti. Turite klausimų? Kreipkitės į UNO.lt konsultantus, kurie neabejotinai ras atsakymą ir padės surasti geriausią sprendimą jūsų verslui!

2 žmonėms patiko

Dalintis: