2023-10-13

Aktualijos

Dalintis:

Naujos įmonės finansavimo sprendimai: viskas, ką verta žinoti pradedančiajam verslininkui

Turbūt kiekvienas jau patyręs verslininkas patvirtintų mintį, kad geriausias laikas pradėti verslą tiesiog neegzistuoja. Pakankamai išplėtojus mintį ir nusiteikus visiems įmanomiems scenarijams, išsvajotos veiklos realizavimą galima pradėti nors ir šiandien. Tiesa, dažniausiai tokiam staigiam žingsniui koją pakiša finansinė būsena – ne visi gali sau leisti steigti įmonę iš savo kišenės. Tokiu atveju verta išsamiai išnagrinėti kiekvieno galimo varianto subtilybes – žinodami daugiau, neabejotinai priimsite tinkamiausią sprendimą savo veiklos startui.

Pradėkite nuo profesionalios konsultacijos

Natūralu, kad kiekvienam pradedančiam verslininkui tenka daug mokytis bei priimti ne vieną atsakingą sprendimą, todėl derėtų visu šimtu procentų naudotis prieinama ir išties nesunkiai pasiekiama pagalba. Neturint tvirtų žinių, verslo kreditų klausimai gali atrodyti išties sudėtingi, todėl visuomet verta pasikonsultuoti su patyrusiais finansininkais. Šią rinką puikiai išmanantys profesionalai padės jums tinkamai įvertinti visas galimybes bei pasirinkti jūsų individualiam atvejui tinkamiausią sprendimą. Prieš ieškant pačio geriausio pasiūlymo, derėtų geriau susipažinti su trimis pagrindinėmis verslo paskolų rūšimis – paskola verslo pradžiai, investicijoms ir apyvartinėms lėšoms skirtu finansavimu. Kiekviena iš šių paskolų turi savitas sąlygas ir skiriasi savo dydžiu, terminu bei palūkanomis. Taip pat turėtumėte atminti, kad, nepriklausomai nuo to, kokia paskolos rūšis jus domina ir kokio dydžio finansavimą ketinate gauti, atvykstant konsultacijai derėtų paruošti išsamų verslo planą, kuriame būtų aiškiai išdėstytos skolinimosi priežastys, pinigų panaudojimo tikslai bei kiti svarbūs niuansai.

Skyrus pakankamai dėmesio verslo plano parengimui, bus kur kas paprasčiau įvertinti, kiek lėšų prireiks jūsų sėkmingam startui. Verta prisiminti, kad vargu, ar įmanoma iš anksto konkrečiai numatyti visas reikalingas išlaidas, todėl apdairu numatyti ir tam tikrą lėšų rezervą. Žengiant pirmuosius žingsnius link savo idėjos įgyvendinimo, su verslo finansavimo specialistais taip pat verta pasitarti ir dėl galimų rizikų bei tolimesnių finansavimo klausimų.

Paskola verslo pradžiai

Jaunoms įmonėms, kurių veikla dar tik įsivažiuoja ir trunka ne ilgiau nei vienerius metus, verta pasidomėti verslumo skatinimo programomis. Paskola verslo pradžiai gali suteikti galimybes fiziniams asmenims arba mažoms ir labai mažoms įmonėms sėkmingai pradėti verslą. Taikoma mažesnė palūkanų marža bei ilgesnis paskolos grąžinimo terminas sukuria saugias bei patogias sąlygas sėkmingam verslo startui. Tokia paskola taip pat suteikia galimybę drąsiau ryžtis nuomotis, o gal net ir įsigyti nuosavas patalpas bei suteikia taip reikalingų apyvartinių lėšų. Be to, pradedantiems verslams taip pat suteikiama galimybė gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensacijas už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją. Taip sudaromos sąlygos jauniems verslams greičiau įsitvirtinti rinkoje, ypač pradinėje savarankiškos veiklos stadijoje, ir užtikrinti punktualų bei sąžiningą mokumą savo kolektyvo atžvilgiu. Vis tik, siekiant įsitikinti, ar jūsų veikla atitinka visus svarbiausius kriterijus, būtina konsultuotis su paskolą teikiančiomis įstaigomis.

Paskola verslo investicijoms

Pradedantiesiems verslininkams ne ką mažiau svarbu po sėkmingo starto yra ir sklandus verslo perkėlimas į kitą lygį. Siekiant tokio tikslo verta apsvarstyti galimybę imti verslo investicijoms skirtą paskolą. Tiesa, jos sąlygos gali būti kiek mažiau palankios – paskolos grąžinimo terminas derinamas su klientu, tačiau palūkanos ne tokios patrauklios kaip verslo pradžiai skirto finansavimo, mat ši paskola nėra subsidijuojama. Sparčiai augančiam verslui toks sprendimas atvers galimybes įsigyti nekilnojamo turto, įrangos ar transporto priemonių.

Paskola apyvartinėms lėšoms

Be abejo, plėtodami savo naują veiklą taip pat turėtumėte atminti, kad gali prireikti papildomo finansavimo net ir einamosioms išlaidoms padengti. Štai apyvartinėms lėšoms skirto finansavimo paskirtis  yra padėti išspręsti trumpalaikes verslo problemas. Einamųjų išlaidų padengimui skirta paskola yra suteikiama trumpam laikotarpiui, o toks finansavimo modelis leidžia kur kas lengviau valdyti įmonės finansus ir įeinančius bei išeinančius pinigų srautus. Lankstus pinigų naudojimas su kredito linija leidžia lėšas pasiekti bet kuriuo jums patogiu metu ir valdyti jas savarankiškai.

Nepriklausomai nuo to, koks finansavimo sprendimas yra tinkamiausias jūsų verslui, visuomet prieš skolindamiesi pasikonsultuokite su šios srities specialistais, kurie padės surasti lanksčiausias sąlygas, grąžinimo periodus bei mažiausias palūkanas.

 

0 žmonių patiko

Dalintis: