2023-11-16

Aktualijos

Dalintis:

Paskola be užstato: viskas, ką turite žinoti

Kone kiekvienas patyręs verslininkas iš patirties gali patikinti, jog pradedančiajam verslui yra praktiškai neįmanoma išvengti didesnių iššūkių, dėl kurių dažnai tenka priimti iš anksto nenumatytus, o kartais ir labai skubotus sprendimus. Planuojant verslo augimą, verta pasitarti su patyrusiais verslo konsultantais – šie gali padėti užkirsti kelią netikėtiems posūkiams, tačiau nederėtų pamiršti, kad ne visada įmanoma nuspėti, kaip susiklostys vienokios ar kitokios aplinkybės. Ir nors pradedantieji verslininkai susiduria su pačiomis įvairiausiomis problemomis – produktų tiekimo nesklandumais, mažu pirkėjų srautu, logistikos iššūkiais ir kitais sunkumais, tačiau bene dažniausia kliūtis verslo augimo stadijoje yra sudėtingos ir nelanksčios verslo finansavimo sąlygos. Ekspertai pataria – prieš pasirašydami naujiems įsipareigojimams, pasidomėkite paskolos be užstato garantija – šio tipo finansavimo šaltinis neapsunkina jaunų ir perspektyvių verslininkų užmojų bei atveria kur kas platesnes galimybes stebėtinam verslo progresui.

Kas yra paskola be užstato?

Verslo paskolą be užstato ir turto įkeitimo smulkiesiems verslininkams teikia Europos investicijų fondas (EIF). Toks finansavimo šaltinis padeda supaprastinti kelią papildomo finansavimo link ir gelbsti smulkioms įmonėms plėtojant savo veiklą. Paskolos pradedančiajam verslui iki 25 000 eurų teikiamos su garantija ir yra finansuojamos pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI). Įprastai ši paskola suteikiama apyvartinėms lėšoms papildyti, o vienas didžiausių jos privalumų yra tai, kad nereikalingas pradinis įnašas ar turto įkeitimas. Tiesa, skolinantis gali būti taikomas verslo savininkų laidavimas pilnai arba dalinei kredito sumai, tačiau paskolos be užstato yra bene greičiausias verslo finansavimas, kurį galite gauti be ilgų derybų bankuose ar kredito unijose.

Kodėl verta rinktis verslo paskolą be užstato?

Verslo paskola be turto įkeitimo ir užstato dažnai pasirenkama dėl itin lanksčių panaudojimo galimybių. Nors šis finansavimas dažniausiai suteikiamas visai naujam verslui, juo pasinaudoti gali ir jau įsisteigusios, tačiau vos pirmuosius metus skaičiuojančios ir spartų augimą planuojančios įmonės. Panaudoti verslo paskolą be užstato galite:

  • Ilgalaikio turto įsigijimui. Paskola padės padengti perspektyvius projektus, kuriems reikalingos didelės investicijos – naujų technologinių įrenginių įsigijimas ar atnaujinimas gali tapti jūsų sėkmės pradžia.
  • Bankinių paskolų refinansavimui. Pasinaudodami šiuo finasavimo būdu taip pat galite dalinai ar visiškai padengti finansinius įsipareigojimus skirtingiems kreditoriams, papildyti apyvartinių įmonės lėšų fondus, įsigyti vertingų akcijų perkant ar parduodant įmonę.
  • Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamų projektų finansavimui.
  • Sezoninių darbų išlaidų padengimui. Be sudėtingų bankinių operacijų galite finansuoti sezoninės technikos, įrangos ar kitų priemonių įsigijimą.

Kokios įmonės gali gauti paskolą be užstato?

Prieš pildydami paraišką atminkite, kad verslo paskola be užstato yra suteikiama tik galiojant tam tikroms sąlygoms, kurias dažniausiai nustato finansuotojas – šiuo atveju – Europos investicijų fondas. Toks finansavimas gali būti pravartus mikroįmonėms, kuriose dirba mažiau nei 10 darbuotojų ir kurių finansiniai duomenys atitinka bent vieną iš šių nurodytų sąlygų:

  • įmonės metinės pajamos neviršija 2 mln. eurų;
  • įmonės balanse nurodyto turto vertė neviršija 2 mln. eurų.

Kartu vertinamas ir įmonės mokumas bei preliminarios pelno galimybės, todėl geriausią finansavimo planą verslo augimui pasiūlyti galima tik atsakingai įvertinus visus svarbiausius veiksnius.

Derėtų atminti tai, kad šio tipo finansavimui skirtos lėšos yra ribotos, todėl vertėtų nedelsti. Patikrinti verslo finansavimo galimybes jums nieko nekainuos – tereikės užpildyti paprastą paraišką internetu.

Kaip gauti šio tipo finansavimą?

Jeigu jus domina verslo paskola be užstato, reikia kreiptis į paskolas teikiančią bendrovę. Užsukę į interneto puslapį galite pasinaudoti skaičiuokle ir sužinoti, kokios preliminarios grąžinimo sąlygos jums būtų taikomos. Uno suteikia paskolas verslui be užstato nuo 2 000€ iki 30 000€, o imant tokio dydžio paskolą bus reikalingas tik laidavimas. Įsipareigoti finansiškai galite net iki 60 mėnesių – visuomet rinkitės jums patogiausią terminą, tačiau nepamirškite, kad pasirašydami sutartį ilgesniam laikotarpiui, galimai daugiau sumokėsite ir už jums taikomas palūkanas. Be to, nepamirškite, kad skaičiai, kuriuos matote skaičiuoklėje, yra preliminarūs. Po individualaus paraiškos ir įmonės mokumo vertinimo, paskolos įmonėms gali būti suteikiamos su kiek kitokiomis sąlygomis ir, priklausomai nuo to, kokie bus mokumo vertinimo rezultatai, palūkanos gali išaugti arba sumažėti. Vertinant įmonės mokumą atsižvelgiama ir į jos dabartinę finansinę padėtį.

Kokios verslo paskolos grąžinimo sąlygos?

Kaip ir visų kitų paskolų atvejais, taip ir padengiant verslo paskolos be užstato sumą, mokamas mėnesinis administravimo mokestis, palūkanos, paskolos suma arba jos dalis. Remiantis šiuo skaičiavimu įsipareigojančiam verslui sudaromas individualus mokėjimo grafikas. Paskolos išdavimo metu kartu suteikiamas ir grafikas. Vėlavimo atveju skaičiuojamos papildomos palūkanos, baudos ir kiti mokesčiai bei dėl išieškojimo atsirandantys kaštai.

0 žmonių patiko

Dalintis: