2024-02-18

Aktualijos

Dalintis:

Nuo idėjos iki investicijos: svarbiausi žingsniai norint gauti paskolą verslo pradžiai

Viskas prasideda nuo svajonės – ne išimtis ir nuosavas verslas. Tiesa, daugumą gyvenimo tikslų, tokių kaip naujo automobilio ar nuosavo būsto įsigijimas, investavimas ar numatytos pinigų sumos sutaupymas, pasiekti yra kur kas lengviau nei sėkmingai startuoti su nauja veikla ir užtikrinti sklandų ir daug metų trunkantį jos gyvavimą. Dažniausiai svajojantiems apie nuosavą verslą kliūtimi tampa būtent finansiniai klausimai – verslo idėjos dažnai reikalauja išties įspūdingų sumų, kurias, net ir nuosekliai bei daug metų taupant, pasiekti yra išties nelengva. Nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų vis dar bijo finansiškai įsipareigoti – kyla klausimas, ar veikla atsipirks, ar bus iš ko padengti mėnesio įmoką ir ar pasirašyta sutartis vėliau netaps nepakeliama našta? Tam, kad galėtumėte be jokio streso ir užtikrintai pradėti naują veiklą, pasinaudokite lanksčiomis lengvatinės paskolos verslui sąlygomis – šios atveria kur kas platesnes galimybes startuoti norintiems verslams.

paskola verslui

Svarbu tinkamai pasiruošti

Tiesa, norint pasinaudoti šia paskola, vertėtų iš anksto pasiruošti – taip kur kas lengviau įtikinsite kreditorių ir labai tikėtina, kad gausite teigiamą jo atsakymą dėl šio finansavimo. Ruošdamiesi pirmiausia pagalvokite, kam tiksliai skolinatės ir kokia pinigų suma jums reikalinga. Kreipdamiesi į paskolas teikiančią bendrovę jau turėtumėte žinoti, kur investuosite gautus pinigus ar kokią verslo kūrimo problemą spręsite juos pasitelkdami. Vertintojai daug lanksčiau įvertina įmonių galimybes, kai įvardijami konkretūs tikslai ir poreikiai. Kurdami juos būtinai atsižvelkite ne tik į optimistišką pusę – įvertinkite ir galimas rizikas. Apsvarstykite, kaip grąžinsite paskolos sumą, jei klientų srautas nebus toks didelis, apie kokį svajojate ar tiesiog nepavyks laikytis numatyto plano. Pagrįsdami savo poelgius tokiose situacijose kur kas lengviau įtikinsite kreditorių finansuoti jūsų veiklą.

Kreipiantis dėl lengvatinės paskolos verslui verta paruošti bent preliminarų verslo planą – numatykite, į ką pirmiausiai investuosite ir būtinai pagrįskite tokį savo sprendimą. Suplanuokite pirmuosius plėtros žingsnius – nuspręskite, ar plėsitės fiziškai, ar elektroninėje erdvėje, galbūt plėsite paslaugų ar produktų kiekį. Išsyk galite paskaičiuoti ir tam reikalingą sumą – vertintojas tikrai atsižvelgs į jūsų atsakingą požiūrį į finansus.

Taip pat patariama investuoti laiko ir parengti planą raštu – pasižymėkite svarbiausias detales, surašykite pažingsniui, kaip planuojate plėtrą ir ką darysite, jei aplinkybės privers elgtis kitaip. Toks planas gali tapti patvirtinimu, kad esate ryžtingai nusiteikę startuoti ir kiekvienas laiptelis yra gerai apgalvotas. Nepamirškite pasiruošti netikėtiems klausimams – vertintojas gali jūsų paklausti, kaip elgsitės viename ar kitame etape, kokias priemones planuojate pasitelkti ir kodėl manote, kad šios pasiteisins. Iš anksto apgalvoję atsakymus, sumažinsite neužtikrintumo riziką, kuri gali lemti neigiamą atsakymą finansavimo gavimui. Daugiau informacijos apie dokumentus, reikalingus gauti finansavimo verslo pradžiai, rasite čia.

verslo paskola

Europos socialinio fondo parama jaunam verslui

Viena pagrindinių priemonių, galinčių sėkmingai skatinti pradedančio verslo augimą, gali būti parama, kurią teikia Europos socialinis fondas. Dėl lengvatinės paskolos verslui gali kreiptis verslą pradedančios ar veiklą vykdančios iki 1 metų įmonės bei pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą dirbantys asmenys. Šio tipo paskola suteikia galimybę pasiskolinti kur kas lankstesnėmis nei rinkoje sąlygomis. Svarbu atminti, kad ši parama teikiama iki 25 tūkst. eurų, todėl, prireikus didesnės sumos, gali tekti pasiskolinti papildomai iš kitų kreditorių.

Europos socialinis fondas remia pradedančius verslininkus ir siekia įvairiais būdais pagerinti finansavimo gavimą startuojančioms įmonėms dar jų vystymosi etape. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad prioritetas ir reikšmingesnės papildomos finansinės paskatos yra teikiamos naujoms darbo vietoms kurti ir sunkumus darbo rinkoje bei problemoms, kylančioms organizuojant darbą, spręsti. Tokiu būdu skatinamas nuoseklumas ir tęstinumo užtikrinimas, dažnai lemiantis tvirtesnį ir kur kas labiau užtrikrintą startą ar jauno verslo augimą.

Nesvarbu, kokį sprendimą priimtumėte dėl savo naujo verslo finansavimo – svarbu drąsiai išmėginti visus galimus variantus. Taip laimėsite net ir nesėkmės atveju – kitą kartą geriau žinosite, kaip pasiruošti ar kam nusiteikti. Tiesa, paskolos verslui lengvatinėmis sąlygomis dažniausiai suteikiamos, išvengiant ilgo ir sudėtingo proceso, tačiau nusiteikti įvairiems scenarijams tikrai verta – taip neteks nusiminti gavus mažesnį finansavimą ar pirmąjį kartą kreipiantis išgirdus neigiamą atsakymą.

2 žmonėms patiko

Dalintis: