2023-12-13

Aktualijos

Dalintis:

Patarimai, kaip pradėti naują verslą

Pripažinkime, kiekvienas bent kartą gyvenime esame pasvajojęs apie sėkmingą nuosavą veiklą, kuri klestėdama atneša ne tik puikų uždarbį, bet ir leidžia mėgautis kiekviena į ją investuojama minute. Vis dėlto, giliau pamąstę apie nuosavą verslą šios minties atsisakome dėl pačių įvairiausių baimių – pradedant finansų trūkumu ar drąsos stygiumi, baigiant sunkiomis mintimis apie bankroto ir skolų išieškojimo procesus. Nuo pačių blogiausių scenarijų galvoje ir realybėje gali apsaugoti kruopštus pasiruošimas ir atskirų žingsnių žinojimas – susipažinkite su jais ir nusiteikite sėkmingai pradžiai!

Įvertinkite savo pomėgius, asmenines savybes ir sugebėjimus

Tam, kad galėtumėte sėkmingai pradėti naują verslą, pradėkite nuo gilios savianalizės. Visų pirma, turėtumėte atrasti veiklą, kuri jums itin patiktų ir teiktų didžiulį malonumą net ir užsiimant ja kiekvieną dieną. Gali būti, kad jausitės atradę puikų pomėgį, tačiau šis gali pabosti prabėgus vos mėnesiui – būtent todėl prieš pradėdami verslą turėtumėte išbandyti save ir pasitikrinti, ar ši veikla tikrai yra ta, kuria užsiimti galėtumėte ilgus metus.

Ne mažiau svarbu ir asmeninės jūsų savybės. Bene dažniausiai susiduriama su problemomis, kurias lemia nusiteikimas. Tik turėdami omenyje tai, kad verslo pradžia nebūtinai bus sėkminga ir kad laukia daugybė iššūkių galėsite būti tikri, kad šiems iš tikrųjų atkeliavus išliksite ramūs ir budrūs. Taip pat didelį iššūkį pradedantiems verslininkams kelia ir psichologinė būsena bei nesugebėjimas susitvarkyti su emocijomis – finansinių ar kitų sunkumų priešakyje privalote išlaikyti šaltą protą ir racionaliai vertinti situaciją.

Taip pat verta pasitikrinti, ar turite verslui ypač svarbių savybių. Save įvertinti objektyviai ne visuomet įmanoma, todėl paprašykite šeimos narių arba kolegų įvertinti keletą jūsų savybių nuo 1 iki 10. Vertinti derėtų atsakingumą, analitinį mąstymą, išradingumą ir kūrybingumą, nuoseklų minčių dėstymą, drąsą ir lyderystės sugebėjimus.

Analizuokite rinką, konkurentus ir apžvelkite savo finansus

Prieš imdamiesi pirmųjų verslo verslo steigimo žingsnių, kruopščiai įvertinkite asmeninius finansus. Tiesa tokia, kad daugelis pradedančiųjų verslininkų nudega būtent dėl turimų lėšų neapskaičiavimo ir netinkamo pragyvenimo kaštų įvertinimo. Atminkite, kad ką tik startavęs verslas gali net kelerius metus nenešti planuoto pelno, todėl turėtumėte kruopščiai apskaičiuoti visas investicines galimybes ir pasirūpinti, kad turimų lėšų užteks patogiam jūsų šeimos pragyvenimui, turimų paskolų padengimui ir kitoms galimoms išlaidoms. Dauguma žmonių savo verslą pradeda dirbdami samdomą darbą – taip atsiveria kur kas spartesnės galimybės efektyviai taupyti. Žinoma, toks darbo planas neretai kainuoja daug fizinės sveikatos pastangų, tačiau tam, kad išlaikytumėte motyvaciją, atminkite, kad „darbas nuo 8:00 iki 17:00 skirtas sumokėti mokesčiams ir pragyventi, tačiau veikla nuo 18:00 iki 23:00 sukuria verslus bei uždirba pinigus“.

Jeigu turimų lėšų nepakanka, o dėl kitų svarbių faktorių esate įsitikinę ir startuoti norite nedelsdami, galite pasinaudoti paskola naujam verslui, kuri suteikiama ypač lanksčiomis ir pradedantiems verslininkams patogiomis sąlygomis.

Tiesa, finansavimas – dar ne paskutinis lemiamas veiksnys. Itin svarbi ir rinkos bei konkurentų analizė – pasidomėkite, ar jūsų planuojama steigti veikla jau yra užsiimančių jūsų regione. Taip pat nepamirškite įvertinti ir internetinės konkurencijos – šiandien prekės pirkėjus pasiekia iš bet kurio Lietuvos kampelio, todėl kiekvienas panašiu verslu užsiimantis žmogus yra jūsų konkurentas. Pagalvokite, kas lemtų jūsų verslo pirmavimą – galbūt išskirtinės pakuotės, prekių pateikimo stilius, komunikacija su klientu ar kitos subtilybės. Tiesa, jei pastebite, kad rinkoje jau gausu tokių žaidėjų kaip jūs, verčiau pagalvokite, kaip galėtumėte patobulinti savo veiklą dar prieš jos startą – kitu atveju rizikuojate pranykti dideliuose konkurencijos gniaužtuose.

Skirkite laiko partnerių ir papildomų investicijų paieškai

Startuojančiam verslui visada svarbu turėti stiprų užnugarį. Žinoma, startuoti galite ir be jo, tačiau laikui bėgant sumos, kurias teks išleisti reklamai, produkcijos gavybai, gamybai ir tiekimui bei kitoms verslo grandims, tik augs. Būtent todėl savo verslo idėja turėtumėte pasidalinti su šeimos nariais ar gerais bičiuliais – pašaliniai žmonės ją įvertinti gali geriausiai. Tiesa, jei jiems jūsų idėja pasirodys ne itin patraukli arba nebūtinai pasiteisinanti, neatsisakykite jos. Verčiau paieškokite būdų, kaip ją patobulinti, išgryninkite daugiau aspektų ir paprašykite pakartotinės nuomonės. Išsigryninę idėją užsiimkite partnerių paieškomis – dėmesį skirkite panašias idėjas generuojantiems ir startuoliais besidomintiems. Pritraukti papildomas investicijas lengviau jau startavusiam verslui, todėl užsiimti tuo galite ir jau veikdami keletą mėnesių.  

verslo partneriai

Nepamirškite verslo plano ir kruopščios kasdienės analizės

Na, ir žinoma, sėkmingai verslo pradžiai taip pat yra būtinas dėmesingai parengtas verslo planas. Šis žingsnis yra bene svarbiausias norintiems pasinaudoti paskola naujam verslui – skolinantis vertinamos visos galimybės augti ir grąžinti pasiskolintą sumą. Be to, planu galėsite vadovautis visada, kai reikės atlikti naują svarbų žingsnį veiklos plėtroje. Taip pat nepamirškite kasdienės analizės – startavęs verslas tik retais atvejais būna iškart pelningas, todėl pradėję naują verslą daugiausia dėmesio teikite pirkėjų elgesio ir krepšelio analizei, uždirbtų ir išleistų sumų lyginimui, poreikių vertinimui bei kitiems klausimams. Kasdien skirkite bent valandą savo laiko tokiam rodmenų tyrimui ir gautus rezultatus naudokite savo verslo tobulinimui.

1 žmogui patiko

Dalintis: